Blue Ecosystems יעוץ סביבתי, בהנהלת ד"ר רחלי עינב - ספרים


 

 

עברית English 

 דף הבית >> ספרים

ספרים - טבע אקולוגיה וסביבה

 
על האצות ותפקידן בעולם של שינויים סביבתיים
עורכים: אלוארו ישראל, רחלי עינב ויוסף זקבאך

הספר יצא לאור בשנת 2010, בהוצאת ספרינגר ההולנדית. הוא אסופת מאמרים של מחברים שונים, מטובי חוקרי האצות בעולם והוא עוסק בהיבטים הפיקולוגיים של השינויים שעובר כדור הארץ. תפקידן של האצות באיזון הגזים באטמוספירה ובייצור מזון ודלק.
ניתן לרכוש את הספר בכריכה קשה או מאמרים בודדים באינטרנט.
קישור:
http://www.springer.com/life+sciences/book/978-90-481-8568-9

 


אצות בשמן זית

אצות בשמן זית אצות ומתכוני אצות למטבח הים תיכוני (2007)

הספר נכתב בעבודה משותפת עם יצחק נתן לוי (איצ'ו), ידיד ושכן, תושב זכרון יעקב, שף המתמחה בבישול צרפתי ובבישול איטלקי. יצחק בילה שנים ארוכות על (ובתוך) הים וגם בטיולים בעולם ובמזרח הרחוק. כיום עוסק יצחק בבישול לארועים ומסיבות וביעוץ קולינרי למסעדות ולחברות קיטרינג.
אצות ים נאכלות באופן מסורתי בעולם כבר אלפי שנים. למרות זאת, אצלנו, הן אינן חלק מסל המזונות המסורתי. לאחרונה אנו עדים למגמה הולכת וגוברת בעולם לשלבם בסל המזון של אוהבי גורמה, טבע ובריאות. האצות נקיות משומן ודלות בקלוריות. מתאימות מאוד וכדאי לשלבן במסגרת דיאטות להרזיה. האצות שאנו אוכלים, בין אם נאספו ישירות מהים או גדלו בבריכות הניזונות ממי הים - הן גידולים אורגניים, אינן מרוססות ואינן מדושנות.
המתכונים בספר הם באוירה ים תיכונית ומותאמים לטעם ולחיך של אנשי המערב - אך יחד עם זאת מכילים הרבה תוספות ורמיזות מהמזרח, שם אכילת האצות התעלתה לרמת אומנות.
קדמה לספר סדרת תוכניות בנושא בישול אצות ששודרו בערוץ טבע הדברים, במסגרת תוכנית החיים היפים. התגובות החמות שהתקבלו מכל עבר הביאו להוצאת הספר.

העיצוב של הספר נעשה בידי שיר רן וההוצאה לאור ע"י טבע הדברים.
הספר תורגם לאנגלית ע"י עפר בר שדה, ואנחנו מחפשים מוציאים לאור שיפיצו אותו בשפות אחרות.
ניתן לרכוש בחנויות הספרים ובטבע הדברים
http://www.schocken.co.il/?CategoryID=161&ArticleID=869

 

אצות החוף של ישראל (2004)אצות החוף של ישראל

הספר הוא יבול עבודת הפוסטדוקטוראט שלי שראה אור בהוצאת בר אילן, ובימים אלו יוצא לאור במהדורה אנגלית " Seaweeds of the Eastern Mediterranean coast "
"אצות החוף של ישראל" ערוך בפורמט של אלבומי ומשלב מאות צילומים של אצות מקרופיטיות שצולמו מתחת למים, בבית גידולם הטבעי, על ידי המחברת. הספר "אצות החוף של ישראל" פותח במבוא כללי שעניינו ייחודו של מזרח הים התיכון, והאקולוגיה של עשבי הים. בהמשך מובא תיאור מלווה בצילומים ובתרשימים של כמאה מיני אצות. בנספח מצוי מגדיר מושגים וכן הנחיות לצילום ולשימור אצות בצד רשימת ספרות מקיפה. . בצד ההקפדה על שימוש במינוח המדעי המדויק מובאים הסברים בלשון פשוטה וברורה. הספר מיועד לחוקרים, לחובבי טבע ולתלמידים.
תקוות המחברת היא שהספר יפתח, בפני ציבור רחב, פתח לעולם המיוחד, שחבוי במימי הים התיכון, פתח שיוביל להנאה מהטבע ולשמירה עליו.

אפשר להזמין בחנויות הספרים או הזמנה במחיר מוזל (145+10 ש"ח) באמצעות
בהוצאת אוניברסיטת בר-אילן
http://www.biu.ac.il/Press/Hebrew/index.shtml
כתובת: אוניברסיטת בר אילן, רמת גן, 52900
טלפון: 03-5349200
דו"אל:

 

תחנת הכוח

press@mail.biu.ac.il

 

תחנת הכוח (1990)

 

ספר לימוד בנושא חשמל, הפקת חשמל וסביבה, הספר מיועד לתלמידי כיתות ד ו-ה. מחברי הספר הם סוניה רזיאל, טוביה דרסלר ורחלי עינב. הספר יצא לאור ביוזמת המרכז הישראלי להוראת המדעים במסגרת תוכנית "מבט – מדע בחברה טכנולוגית" אחרי שמכרו 50,000 עותקים, תוך מספר שנים, הפסיקו לספור.
הספר מלווה בסיפור מסגרת דמיוני (מדע דמיוני) פרי דמיוני הקודח המתאר שתי דמויות פלאיות שמגיחות מהמים (נקדימון ואביגייל) לאחר מאה שנה וצריך להסביר להם מה זה חשמל.
הספר תורגם גם לערבית ונלמד עד היום בבתי הספר.

הספר אזל

.


 

הרפתקאות עם צמחים (1983)

הספר הראשון שלי שראה אור בהוצאת שוקן. קובץ סיפורים משולבים בהרפתקאות מהווי הילדות, שמטרתם לקרב את הילדים לצמחים שבקרבת הבית: סרפד, חרצית, הרפתקאות עם צמחיםמקור החסידה, חלמית, גזר, בוצין, לופית, נרקיס וחמציץ. הספר הוא חלק מסדרת ספרים "צופית – סדרת טבע לילדים" בעריכת עמוס בר. הסדרה מיועדת לילדים בגיל הגן ובכיתות א-ה של בית הספר היסודי.

 

אפשר להזמין בחנויות הספרים או בהוצאת שוקן.
https://www.haaretz.co.il/hasite/objects/pages/PayBooks.jhtml

 

הספר של יסמין
 

רחלי עינב - ביוגרפיה
בלו אקו סיסטם - החזון
מגוון שירותים - ים
מגוון שירותים - יבשה
פרויקטים ניבחרים


מאמרים ניבחרים

מאמרים עיתונאים
ספרים
דר רחלי עינב - רח' הגת 26 (177) - זכרון יעקב – 30900 - פלאפון - 052-2631645 - פקס-04-6392221 - Email